首頁 > C&K代理商 > PTS645SL43SMTR92 LFS
影像僅供參考,以產品規格為準
PTS645SL43SMTR92 LFS
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
型號:
PTS645SL43SMTR92 LFS
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Type
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
4.30mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
Gull Wing
Outline
6.00mm x 6.00mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
130gf
Ingress Protection
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C